افراتیک - مرکز آموزش میکروتیک

مجری برگزاری دوره ها و آزمون های بین المللی میکروتیک
۸ مرداد ۱۳۹۶

metarouter چیست ؟

/
نوشته شده توسط
/
دیدگاه0
/

متا روتر یک قابلیت جدید در میکروتیک است که ازنسخه سه سیستم عامل RouterOSاضافه شده است. با این امکان ما میتوانیم چند روتر برد را در یک روتر برد داشته باشد.این قابلیت فعلاً در تعداد خاصی از مدلهای روتربردهای میکروتیک موجود است.

روتربرد هایی که از قابلیت MetaRouterپشتیبانی می کنند به شرح زیر است :
•RB400, RB700 series except models with SPI flash, RB900 series except models with SPI flash, RB2011 boards
•Listed PPC boards: RB1000, RB1100, RB1100AH and RB800.

هر روتر برد مجازی مقدار مشخصی از منابع را نیاز دارد.این به این معنی است که حداقل برای هر روتر برد مجازی شما باید ۲۴ مگابایت رم در نظر بگیرید. این مقدار رم برای راه اندازی یک روتر برد مجازی کافی است اما برای کارکرده درست روتربرد نیاز به حافظه رم بیشتری است.برای راه اندازی یک روتر برد مجازی به طور متوسط ۳۲ مگابایت رم نیاز است.
همچنین شما می توانیم تا ۸ ماشین مجازی را روی یک روتر بردداشته باشید و همچنین شما می توانید هر یک از ماشین مجازی ها تا ۸ اینترفیس مجازی داشته باشید. در آینده این امکان فراهم میشود که تا ۱۶ ماشین مجازی روی یک روتر بورد ایجاد شود. نکته شما نمی توانید از فضای ذخیره سازی خارجی برای ماشین مجازی ها استفاده کنید و ماشین مجازی ها باید روی فضای ذخیره سازی خود روتر برد قرار گیرند.
چه موقع از روتر مجازی یا MetaRouterاستفاده کنیم ؟
هنگامی که شما نمی خواهید کاربرانتان دسترسی مستقیم به روتر اصلی داشته باشند از روتر مجازی استفاده می کنید و دسترسی به روتر مجازی را به کاربران خود می دهید.

ارسال پاسخ