آموزش ضبط صدا در ایزابل و الستیکس

در این قسمت از سری مقالات آموزش ویپ به یکی از بخش‌های بسیار کاربردی سیستم مرکز تلفن Voip یعنی سیستم ضبط صدا در ایزابل می‌پردازیم.

همان‌طور که می‌دانیم ارتباط ما با سیستم تلفنی یک سازمان یا شرکت از طریق صدا انجام می‌شود. به همین دلیل در مراحل راه‌اندازی مرکز تلفن ایزابل با سناریوهایی روبه‌رو می‌شویم که نیاز داریم صدای موردنظر خود را در بخش‌های مختلف پخش و یا جایگزین نماییم. برای این کار می‌بایستی به سراغ System Recording برویم. با کمک این بخش می‌توانیم صداهای موردنظر خود را توسط میکروفون و یا انتقال مستقیم فایل، به سرور ایزابل خود اضافه و از آن در بخش‌های موردنظر استفاده کنیم.

نحوه کار با سیستم ضبط صدا در ایزابل

همان‌طور که گفته شد ما می‌توانیم به دو روش صداهای موردنظر خود را به سیستم ضبط صدا در ایزابل اضافه کنیم:

  • انتقال مستقیم فایل
  • استفاده از میکروفون یکی از داخلی‌ها برای ضبط صدا

ارسال مستقیم فایل به سیستم ضبط صدا

برای انجام این کار ابتدا وارد ایزابل شوید و از منوی PBX configuration به بخش System Recording وارد شوید. سپس با استفاده از گزینه Choose file، فایل صوتی موردنظر خود را انتخاب کرده و آن را آپلود نمایید. پس از آپلود یک نام برای فایل انتخاب و تنظیمات را ذخیره کنید. در هنگام آپلود فایل موارد زیر را رعایت کنید تا خطایی رخ ندهد.

  • هنگام آپلود فایل صفحه را رفرش Refresh نکنید.
  • فرمت و نوع فایل صوتی قابل‌قبول در صفحه ساخت Recording نمایش داده می‌شود، فایل صوتی خود را مطابق با آن فرمت آپلود کنید.

ذخیره فایل صوتی با گوشی داخلی برای سیستم ضبط صدا در ایزابل

ساده‌ترین روش استفاده از میکروفون گوشی یک داخلی برای ضبط صدا در مرکز تلفن ایزابل است. برای این کار کافی است وارد مسیر فوق شده و به‌جای آپلود فایل صوتی، شماره داخلی موردنظر خود را در فیلد بالای صفحه وارد کنید و روی Go کلیک نماید. سپس گوشی تلفن داخلی موردنظر خود را بردارید و با شماره‌گیری ۷۷* صدای خود را ضبط کنید و در آخر دکمه # را فشار دهید.

پس از انجام مراحل فوق مشاهده خواهید کرد که فایل ضبط شده در صفحه Recording نمایش داده می‌شود، حال کافیست برای آن یک نام انتخاب و تنظیمات را ذخیره نمایید.

آموزش ویپ

فایل‌های ضبط صدا در ایزابل در سناریوهای مختلفی مانند راه‌اندازی تلفن گویا IVR و … کاربرد دارد. در صورت وجود هرگونه سؤال در مورد مقاله آموزشی ضبط صدا در ایزابل می‌توانید مشکلات خود را در بخش دیدگاه‌ها با کارشناسان ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما میتوانید از برچسب ها و ویژگی های HTML هم استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

بالا