آموزش ساخت داخلی در ایزابل و الستیکس

مراحل ساخت داخلی در ایزابل

برای شروع ابتدا آدرس IP ایزابل را در مرورگر خود وارد نمایید. با یوزر ادمین وارد پنل تحت وب مرکز تلفن ایزابل خود شوید.

در گام اول در منوی سمت چپ ایزابل روی گزینهٔ PBX Configuration در زیر منوی بخش PBX کلیک می‌کنیم.

سپس در صفحهٔ بازشده بر روی گزینهٔ Extensions کلیک می‌کنیم. در صفحهٔ نمایش داده‌شده روی Add Extensions کلیک و سپس با انتخاب پروتکل موردنظر از بخش Device و انتخاب دکمه Submit وارد مراحل تنظیم داخلی موردنظر می‌شویم.

توجه داشته باشید پروتکلی که در این بخش برای ساخت داخلی در ایزابل انتخاب می‌نمایید باید با تلفن موردنظر شما سازگاری داشته باشد. پروتکل SIP به‌طورکلی با بسیاری از تلفن‌های موجود و سافت‌فون‌ها سازگاری کامل دارد. پروتکل IAX۲ پروتکل اختصاصی نرم افزار استریسک است که تعداد کمی از تلفن‌ها آن را پشتیبانی می‌کنند. پروتکل DAHDI نیز برای کارت‌های تلفنی با ماژول FXS استفاده می‌شوند.

همان‌طور که در تصویر ذیل مشاهده می‌کنید تعداد زیادی فیلد برای تنظیم و راه‌اندازی تلفن داخلی وجود دارد. در این بخش به فیلدهای ضروری برای ساخت یک داخلی ساده اشاره می‌کنیم.

User Extension: در این فیلد شماره داخلی فرد موردنظر را وارد نمایید که می‌تواند ۳ یا ۴ رقمی انتخاب شود. بهتر است از اعداد یک و نه در ابتدای شماره داخلی استفاده نکنید.

Display Name: در این فیلد نام فرد موردنظر را وارد نمایید. هنگامی‌که این داخلی شماره مبدأ باشد نام شخص روی تلفن به‌عنوان فیلد Caller Name مشاهده می‌شود.

Secret: این فیلد رمز داخلی موردنظر است که برای رجیستر شدن روی سرور باید روی تلفن یا نرم‌افزار خود وارد نماییم.

این سه فیلد برای ساخت یک داخلی ساده ضروری هستند. شما می‌توانید فیلدهای دیگر را برای تنظیم امکانات داخلی موردنظر مانند سیستم ضبط مکالمه، Voice Mail و … وارد نمایید.

پس از پر کردن فیلدهای فوق روی دکمه Submit برای ثبت و ذخیره اطلاعات کلیک می‌کنیم. توجه داشته باشید که این تغییرات تا زمانی که روی Apply Config کلیک نکنیم اعمال نمی‌شود. ساخت داخلی در ایزابل با موفقیت به پایان رسید.

برای مشاهده داخلی و اعمال تغییرات کافیست مطابق شکل زیر عمل کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما میتوانید از برچسب ها و ویژگی های HTML هم استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

بالا