آموزش راه اندازی ارسال فکس در ایزابل و الستیکس

راه اندازی ارسال فکس در ایزابل

برای انجام تنظیمات با ورود به رابط وب ایزابل به‌عنوان مدیر شروع می‌کنیم.
در گام اول ارتباط فکس با سرور ایزابل، همانند ارتباط تمام دستگاه‌ها در شبکه ویپ، باید یک داخلی در مرکز تلفن تعریف کنیم. پس از ورود به ایزابل، به مسیر زیر بروید:

PBX / PBX Configuration / Basic / Extensions

فکس از نوع دستگاه‌هایی است که از پروتکل Generic IAX۲ استفاده می‌کند. در این قسمت داخلی را از نوع Generic IAX۲ تعریف می‌کنیم.

برای مثال ما یک داخلی به نام Fax-۱ با شماره داخلی ۳۰۶ تعریف می‌کنیم. در قسمت Secret پسوردی را برای داخلی موردنظر وارد نمایید. گزینه submit را انتخاب می‌کنیم. مجدد وارد تنظیمات داخلی فکس می‌شویم و مقدار require call token به No تغییر می‌دهیم. در غیر این صورت پس از اتمام کار با گرفتن داخلی فکس، بوق فکس را نخواهیم داشت.

در گام دوم ارسال فکس در ایزابل بایستی دستگاه فکس را به‌صورت مجازی در مسیر زیر ایجاد کنیم:

Fax / Virtual Fax / New Virtual Fax

در این صفحه، فرم را همانند زیر، با استفاده از آدرس ایمیل و شماره داخلی دریافت فکس و همچنین رمز عبور پر نمایید.

سپس از منوی PBX گزینه Asterisk-Cli در قسمت Command مقدار ix۲ show peers را انتخاب و Execute را کلیک کنید. در سورت رجیستری نشدن فکس کافیست سرور را یک‌بار ریست کنید.

برای دریافت اتومات فکس در سرور ایزابل به مسیر زیر بروید:

PBX / PBX configuration / Inbound routes

بر روی any CID / ۹۹۹ کلیک نمایید و قسمت Detect Faxes را YES کنید و سپس داخلی فکس را انتخاب نمایید. Apply config را انجام دهید.

ارسال مستقیم فکس به شماره داخلی خاص

اگر بخواهیم به مقصدی که فکس آن بر روی یک داخلی تنظیم شده است فکس ارسال کنیم باید فایل index.php را در مسیر var/www/html/modules/sendfax را بازنویسی می‌کنیم. در قسمت Destination fax number مقدار VALIDATION_TYPE را برابر text قرار می‌دهیم. تغییرات را ذخیره می‌کنیم و به منوی fax در ایزابل برمی‌گردیم.

در مسیر زیر از منوی Fax Device to use داخلی موردنظر را انتخاب کنید. در قسمت Destination fax numbers شماره تلفن مقصد را وارد نمایید و سپس چند تا,,,,,,,,,,, می‌گذاریم و بعد هم داخلی فکس مقصد را واردی می‌کنیم.

Fax / Virtual Fax / Send Fax

لازم به ذکر است، شما فقط می‌توانید فایل‌های با پسوند.tiff،.txt و.pdf را آپلود و فکس کنید. مراحل راه اندازی ارسالفکس در ایزابل با موفقیت به پایان رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما میتوانید از برچسب ها و ویژگی های HTML هم استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

بالا